Yerel Siyasette Kadınlar daha çok yer almalıdır

BASIN AÇIKLAMASI

AK Parti Manisa Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin TANRIVERDİ yaptığı yazılı açıklamada “Dünya Kadınlar Günü”nü kutlayarak, “Kadınlar yerel siyasetin en önemli unsurudur. Kadını yok sayan siyasi anlayışlar başarılı olamazlar” dedi.

YEREL SİYASETTE KADINLAR DAHA ÇOK YER ALMALIDIR…

 

AK Parti Manisa Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin TANRIVERDİ açıklamasında şunları ifade etti;

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü tüm dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmaktadır. Tüm kadınlarımızın, analarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. Kadınlar toplumların gelişmesi ve büyümesi kadar şekillenmesine de yön verirler. Bizim medeniyetimizde de kadının yeri ve önemi ayrıdır.

Kadınlarımız, ekonomik ve sosyal yaşamın ayrılmaz parçaları, üretimin etkin unsurlarıdır. Ülkemizde, her alanda başarılı çalışmalar yapan kadınlarımızın siyasette ve diğer alanlarda daha fazla temsil edilmeleri ve etkin rol üstlenmeleri övünç kaynağımızdır.

Ayrıca kadınların çalışma hayatında olduğu gibi siyasette de daha etkin bir rol alması toplumsal gelişmemiz, demokrasimiz içinde gereklidir. Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımızın dediği gibi Kadınsız bir siyaset, kadınsız bir demokrasi sadece kadınlar için değil, bütün toplum için bir eksikliktir.

AK Parti iktidarı olarak 12 yıldan beri kadın haklarını samimi ve kararlı şekilde savunduk. Kadının siyasette yer alması için mücadele verdik. Parlamentoda 79 kadın vekil var ve 46′sı AK Parti grubunda görev yapıyor. Sadece TBMM’de değil, il genel meclislerinde, belediye meclislerinde de kadınların daha fazla yer almasını sağladık. Ancak bunlara rağmen bunları yeterli görmüyoruz. Daha fazla kadının siyasette karar mekanizmalarında yer alması için samimi çaba gösteriyoruz. Gelecek kadınlarımız açısından her alanda daha da parlak olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle tekrar tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü tebrik ediyorum.

26843 Defa Görüntülendi.

Anket

Bize Nasıl Ulaştınız?