2011 Genel seçimleri

Çankırı, Çanakkale, Giresun özel sayımızla yine karşınızdayız.12 Haziran 2011 genel seçim öncesin de ve sonrasında yerel yönetimlerin gözü, kulağı, sesi olmaya çalıştık. Özel sayımızı siz değerli okuyucularımızla buluşturduk. Ne mutlu bize ki başarılı olabildiysek.

Çankırı, Çanakkale, Giresun özel sayımızla yine karşınızdayız.12 Haziran 2011 genel seçim öncesin de ve sonrasında yerel yönetimlerin gözü, kulağı, sesi olmaya çalıştık. Özel sayımızı siz değerli okuyucularımızla buluşturduk. Ne mutlu bize ki başarılı olabildiysek. Türkiye 12 Haziran’da sandık başına gitti ve kararını verdi. Ak Parti 2007’de aldığı 16 milyon oyu geçerek oy patlaması yaptı ve yüzde elli ile tekrar iktidara geldi. Bu sonuç iktidardan milletin memnun olduğunu ve yepyeni umutlarla yepyeni başlangıçlar istediğini gösteriyor. Bütün Ülkenin yanı sıra özellikle İç Anadolu’da, sahillerde muhalefetin her ikisinin de 2009 yerel seçimlerine göre mağlubiyeti Başbakan Erdoğan'ın süper stratejisiyle sağlandı. Erdoğan aldığı 21 milyon oy ile Türk siyasi tarihine büyük bir lider olarak adını yazdırdı. 1954 doğumlu ve on sekiz yaşından beri siyasette olan tecrübeli lider Türkiye’nin Başbakanlığını yeniden üstlendi. 2001'de kurduğu Adalet ve Kalkınma Partisi'ni üçüncü defa da oy oranını arttırarak iktidara taşıması Türkiye ve bütün dünya tarafından da övgüyle karşılandı.

Oy sonuçları gösteriyor ki millet hizmet konusunda Ak Partiyi takdir ediyor ve hizmetin devamının geleceğini ve bundan umutsuz olmadığını gösteriyor. Başbakan Erdoğan’ın, kamu yönetimi, yerel yönetimler, ekonomi ve Avrupa Birliği konusunda gerçekleştirdiği önemli reformlar ve bunun halka yansıtılması bu sonucu ortaya çıkardı. Muhalefet partilerinin toplam oyları dahi Ak Partiye yetişemedi. Muhalefetin her ikisi de neden bu halde olduklarını hala anlamaya çalışıyor. İktidarın yaptıklarını halkın yüzde ellisi görürken onlar gözlerini kapamış sanki. Seçim sonuçlarını yorumlarken söyledikleri şaşkınlıklarını göstermekte. Halk duble yollara, toplu konutlara, hastanelere, köylerde yapılan yol ve içme sularına, şehirlerin değişen ve gelişen yüzlerine, enflasyona, dünyaya meydan okuyan lidere ve dünyanın sayılı ekonomileri arasına giren Türkiye’ye bakıyor ve artık siyasete sadece siyaset ve ideoloji değil, ekonomi, hizmet ve cesarete birlikte siyaset olarak bakıyor. Muhalefet bunu bir türlü anlayamıyor.
Küresel ekonomik krize rağmen Ülkenin temel meselelerine kararlılıkla eğilen Ak Parti, demokrasinin daha köklü ve kalıcı hale gelmesi için yaptıklarıyla da bu teveccühe mazhar oldu ayrıca. Derin yapılarda yapılan siyaset bu kez başaramadı. Ak Parti’ye bir zamanlar rejim tehlikesi diye bakanların bu sonuçlar ve katılım oranı karşısında söyleyecek bir şeyleri yoktur herhalde.

Bu galibiyet karşısında muhalefetin yemin boykotu ya da başka engellemeleri de bu galibiyete gölge düşürmeyecektir. Kim ne derse desin Ak Parti yine eskiden olduğu gibi hizmet sloganı ile halkın gönlündeki yerini pekiştirecektir.

Bir başka özel sayımızla tekrar buluşmak dileğiyle, sevgiyle kalın.

1599 Defa Görüntülendi.

Anket

Bize Nasıl Ulaştınız?