HAVRAN KAYMAKAMLIĞI'NDAN ÖRNEK PROJE

Havran Kaymakamlığınca hazırlanan ”Yaşlılığa Değer, Yaşlanmaya Değer” isimli proje GMKA’ya yapılan başvurular arasından 13. sırada kabul edilme başarısı gösterdi.
Güney Marmara Kalkınma Ajansına Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında toplam 123 proje başvurusu yapılmıştır. Bu projeler bağımsız değerlendiriciler tarafından değerlendirilmiş ve yapılan değerlendirme neticesinde Güney Marmara Kalkınma Ajansı 123 proje arasından 39 projeyi desteklemeye karar vermiştir.Havran Kaymakamı Mustafa ELDİVAN bu konuda yaptığı açıklamada, projenin Havran Kaymakamlığı-Havran Belediyesi-Havran İlçe Hastanesi Baştabipliği-Havran Huzurevi Müdürlüğü ile ortaklaşa hazırlandığını ve projenin bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirtti.

 

Kaymakam ELDİVAN,proje bütçesinin 149.000 TL olduğunu,bu bütçe ile proje hedeflerine uygun olarak öncelikle Şerife-Ali SOYLU Huzurevindeki hizmet kalitesinin yükseltileceğini,yaşlı bakım hizmetinin yalnız huzurevi bünyesinde değil Havran ilçesi sınırlarında yaşayan,yaşlı-bakıma muhtaç insanlarımıza da ulaştırılacağını söyledi.Huzurevi dışında belli bir plan dahilinde verilecek yaşlı bakım hizmetinin Havran Belediyesi tarafından tahsis edilecek ve modifiye edilerek yeniden düzenlenecek bir otobüs ile gerçekleştirileceğini belirtti.Çok önemli bir sosyal sorumluluğu yerine getirmiş olacağız.Bu proje ile hiçbir yaşlı kaderine terk edilmeyecek,evinde yalnız başına ölmeyecek. Ayrıca Havran’da proje geliştirme kapasitesinin artmasına da katkıda bulunulacaktır.

Kaymakam Mustafa ELDİVAN, bu proje kapsamında oluşturulacak mobil yaşlı bakım hizmetinin bir ilk olduğunu ve bundan sonra ülkemizin çeşitli yerlerinde sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimlerce örnek alınarak uygulanabileceğini belirtti. Projenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek Kaymakamlık olarak Havran’da yapılacak tüm proje çalışmalarını desteklemeye devam edeceklerini ifade etti.

3209 Defa Görüntülendi.

Anket

Bize Nasıl Ulaştınız?